Truskawki a dieta

Owoce są niewątpliwie jednym z najbardziej preferowanych produktów spożywczych, które należy uwzględnić w diecie, gdy jesteś na misji odchudzania. Są one wypełnione różnymi składnikami odżywczymi i minerałami, które nie tylko wspomagają proces odchudzania, ale także zapobiegają różnym chorobom. Kiedy mówimy o owocach i odchudzaniu, trudno nie zauważyć truskawek. Ten czerwony owoc jest pełen przeciwutleniaczy i enzymów przeciwzapalnych oraz zawiera wystarczającą ilość błonnika, który zapobiega przybieraniu na wadze i pomaga w łatwym wypróżnianiu.

Zawartość składników odżywczych w 100 gramach surowych truskawek to:

 • Kalorie: 33
 • Woda: 91%
 • Białko: 0,7 grama
 • Węglowodany: 7,7 grama
 • Cukier: 4,9 grama
 • Błonnik: 2 gramy
 • Tłuszcz: 0,3 grama

Dlaczego warto jeść truskawki?

 1. Łatwy ruch jelit: truskawki zawierają wystarczającą ilość błonnika, aby poprawić trawienie i pomóc w łatwym wypróżnianiu. Codzienne spożywanie miski czerwonych owoców może pomóc w zrzuceniu tłuszczu z brzucha. Błonnik sprawia również, że czujesz się pełniejszy przez dłuższy czas i zapobiega przeżuwaniu niezdrowych i tuczących pokarmów dlatego dieta truskawkowa staje się bardzo popularna.
 2. Wspomaga odchudzanie: Badania sugerują, że truskawki wspomagają produkcję dwóch ważnych hormonów – adiponektyny i leptyny. Oba te hormony pomagają spalać tłuszcz i poprawiają metabolizm.
 3. Niskokaloryczny i naturalny słodzik: 100 gram truskawek zawiera tylko 33 kalorie, co czyni go jednym z najbardziej ulubionych owoców wśród osób obserwujących wagę.
 4. Naprawa mięśni: właściwości przeciwzapalne truskawek sprzyjają szybkiej regeneracji tkanek po intensywnym treningu.
 5. Naturalnie słodkie: truskawki są naturalnie słodkie i możesz je zastąpić deserem, aby ograniczyć apetyt na słodycze.

Jak włączyć truskawki do swojej diety?

Zamiast jogurtu smakowego, możesz dodać do jogurtu małe kawałki surowych truskawek. Będzie miał niską kaloryczność i będzie zawierał mniej cukru. Pomiędzy posiłkami można również spożywać koktajle truskawkowe. Należy jednak zauważyć, że trzeba również kontrolować swoje posiłki i nie przejadać się, ponieważ zrujnuje to cele związane z utratą wagi.

 

Author: odchudzanienakawie.pl