Na czym polega dieta pudełkowa?

W dzisiejszych czasach, w dobie szybko powstających trendów, nie dziwi nikogo różnorodność możliwych rozwiązań dietetycznych. Są one zazwyczaj spersonalizowane pod kątem naszych indywidualnych wymagań i czy wierzeń, co oznacza, że każdy z nas posiada swoją własną, unikalną dietę, niemniej jednak możemy wyróżnić kilka rodzajów diet, jak np. dieta wegańska czy wegetariańska, ketogeniczna, czy, coraz bardziej zyskująca popularność, dieta pudełkowa. To rozwiązanie cechuje prostota i efektywność pożądanych wymagań, jednak niestety, dla niektórych może okazać się dość kosztowne. Na czym właściwie polega ta dieta?

Czym jest dieta pudełkowa?

Dietę pudełkową możemy inaczej nazwać dietą cateringową. Skąd ta nazwa? Jest ona tak nazywana, gdyż po uprzednim spotkaniu z dietetykiem, z którym wspólnie utworzymy program żywienia, do naszego domu codziennie dostarczane są posiłki na cały dzień, czyli działa to, jak catering. Dietę pudełkową charakteryzuje skuteczny wpływ na utratę zbędnych kilogramów lub utrzymanie prawidłowej sylwetki. Najczęściej na nią decydują się znani celebryci i gwiazdy, np. Ewa Chodakowska. Zaletą tego rozwiązania jest oszczędność czasu – nie tracimy go na przygotowywanie potraw i zakupy odpowiednich składników. Optymalna dieta pudełkowa jest stworzona indywidualnie do naszych potrzeb przy współpracy z dietetykiem, dzięki czemu w połączeniu z aktywnością fizyczną osiągniemy wymarzoną sylwetkę i wagę.

Jak wygląda dostawa i cena posiłków?

Firmy cateringowe najczęściej dostarczają potrawy o godzinach porannych (około 5 lub 7 rano) do naszego mieszkania lub pracy, jeżeli jednak nie odpowiadają nam godziny dostawy, większość z większością firm powinno dać się dogadać na inny grafik. Z firmą możemy również ustalić dni dostawy, wybierając np. cały tydzień, lub tylko dni robocze. Ze względu na zindywidualizowane wymagania cena może się różnić – oscylować ona może od 1000 zł do nawet 3000 zł miesięcznie, co, niestety, jest minusem diety cateringowej, co nie oznacza jednak, że dieta ta nie jest warta swojej ceny – wręcz przeciwnie.

Efektywność i zalety diety cateringowej

Jak już wyżej wspomnieliśmy, dieta pudełkowa jest przeznaczona dla osób, dla których cenny jest czas i wygoda, ale też i wyczucie smaku oraz zadbanie o własne zdrowie. Dzięki tej diecie jesteśmy w stanie zadbać o bilans kaloryczny, jednocześnie redukując zbędną ilość kilogramów i nie marnując czasu na przygotowywanie potraw! Zaletą diety pudełkowej jest jej efektywność, gdyż przy prawidłowym schemacie posiłków (który na pewno ustalimy z dietetykiem) i odpowiedniej ilości ruchu jesteśmy w stanie w dość krótkim czasie zmienić swoją sylwetkę, jednocześnie nie wyniszczając przy tym organizmu – czuwa nad nią dietetyk, pilnując, aby nie zabrakło odpowiednich elementów w naszym żywieniu. Kolejną zaletą jest też dostępność – firmy dostarczające dietę pudełkową są dostępne w coraz to większej ilości miast, np. firma A’petite zapewniająca catering dietetyczny Bielsko Biała, czy Łódzkie Pudełko dostarczające catering dietetyczny w Łodzi. Porad możemy również szukać w mieście – najczęściej firmy takie posiadają własne placówki w centrum miasta. Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do wyboru, warto skonsultować nasze zamiary z zaufanym dietetykiem – on nam najpewniej wskaże odpowiednią firmę.

Author: odchudzanienakawie.pl