Oczyszczanie organizmu wiosną

Wraz z nadejściem wiosny wiele osób wraca do zaniechanej na czas zimy aktywności. Wyciągają z piwnicy rowery i rolki, odkurzają zapomniane paletki do badmintona. Przyroda budzi się do życia, a w człowieku rodzi się chęć poprawy swojej kondycji i witalności.
To też świetny czas, aby pomyśleć o zadbaniu o swoje ciało od środka. Diety oczyszczające są zalecane najbardziej skuteczne właśnie w okresie wiosennym, kiedy nasze ciało potrzebuje większej ilości witamin, a jednocześnie mamy dość energii, aby poświęcić się kuracji.
Kurację oczyszczającą mogą stanowić świeżo wyciskane soki z ekologicznych owoców i warzyw, lub napary ziołowe. Od lat niezastąpiona w wiosennym detoksie jest pokrzywa, mniszek lekarski, czy ostrożeń warzywny.
Odtruwanie organizmu powinno przynieść efekty zdrowotne, wzrost odporności, przypływ sił witalnych, a także pozytywnie wpłynąć na nasz indeks BMI.
Połączenie diet oczyszczających z aktywnością fizyczną jest świetną metodą na przywitanie sezonu letniego – dostępność świeżych warzyw i owoców sprawia, że zdrowsze odżywianie przychodzi samoistnie i bez większych wyrzeczeń.

 

Author: odchudzanienakawie.pl