Co zrobić gdy nie mogę schudnąć

Dlaczego tyję?

Siedzący tryb życia, przetworzona żywność i stres, powodują, że coraz więcej osób boryka się z problemem otyłości. Jest to bardzo poważny stan, który może prowadzić do wielu nieprzyjemnych schorzeń, a przede wszystkim do zespołu metabolicznego, insulinooporności i cukrzycy, nadciśnienia itp. Dbanie o prawidłową masę ciała to, w dzisiejszych czasach wyzwanie dla większości z nas. Jednak, pomimo trudów, warto zainwestować swój czas i energię w odchudzanie poprzez zdrową, zbilansowaną dietę, dopasowaną do naszych upodobań oraz aktywność fizyczną. Nie można też zapominać o tym, że z dietą powinniśmy dostarczać sobie wszystkich niezbędnych witamin i minerałów oraz odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczy.

Jak schudnąć

Czasami wydaje nam się, że odżywiamy się zdrowo, jednak nasza waga wcale nie spada, a nawet rośnie. Niestety różne serwisy internetowe bombardują nas masą informacji na temat odżywiania, z których nie wszystkie są kompletne lub nawet zgodne z prawdą. Niestety w odchudzaniu nie ma jednej, uniwersalnej metody, skutecznej w każdym przypadku. Nasze organizmy są bardzo różne i często potrzebują różnych strategii aby umożliwić skuteczną utratę wagi. Jeżeli, pomimo starań mamy trudności z normalizacją wagi, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. Ekspert z dziedziny dietetyki pomoże nam ustalić jaka dieta będzie dla nas najbardziej odpowiednia, biorąc pod uwagę nasze upodobania, preferencje oraz styl życia. Dobra współpraca z dietetykiem polega też na tym, że ten wspiera w całym procesie wprowadzania diety i umożliwia stały kontakt ze sobą w celu rozwiewania wątpliwości, odpowiedzi na pytania oraz podtrzymywania motywacji. W ten właśnie sposób ze swoim Klientami pracuje dietetyk lublin Dorota Hucał.

A może dietetyk online?

W dzisiejszych czasach dużo łatwiej, niż umówić się na wizytę w gabinecie, jest skorzystać z pomocy dietetycznej ONLINE. Taka współpraca nie powinna różnić się znacząco od współpracy z dietetykiem w gabinecie. ONLINE dietetyk również może przeprowadzić skuteczny wywiad dietetyczny, ustalając jakie są nasze potrzeby i wymagania. Równie dobrze może do nich dopasować najbardziej odpowiedni jadłospis i wspierać nas w procesie prowadzenia diety. Tak właśnie funkcjonuję jako dietetyk online.

Dieta w chorobie

Nierzadko zdarza się, że różne choroby i dolegliwości utrudniają nam utrzymywanie prawidłowej wagi. Do nich należą choroby tarczycy, w tym Hashimoto. Osoby, które dotknęło to schorzenie mają tendencję do większego przybierania na wadze. Dieta w tym przypadku powinna być specjalnie skonstruowana aby wspomóc prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dietę dostosowaną do Hashimoto może zaoferować Dorota Hucał w ramach współpracy zarówno w gabinecie jak i ONLINE.

 

Author: odchudzanienakawie.pl