Jak zwykła cytryna zyska w Twoich oczach i stanie się kluczem do wymarzonej sylwetki

Czasami niepozorne rzeczy okazują się mieć niezwykłą wartość. Stary znaczek lub moneta mogą być naprawdę wiele warte, a zwykła cytryna może być niemal zbawczym produktem, który pomoże nam zgubić zbędne kilogramy. Jakim cudem cytryna może nam pomóc w odchudzaniu?

Witamina C

Już wielu naukowców wypowiadało się na temat tego w cytrynie, lub innych cytrusach wcale nie ma największego stężenia witaminy C. Jednak w tym przypadku nie chodzi o największe stężenie, a po prostu o jej obecność. Cytryna i inne cytrusy dzięki temu, że zawierają witaminę C, dużo wody oraz inne wartościowe składniki mają kilka wspólnych cech. Jedną z nich jest bardzo dobre działanie oczyszczające – o czym zaraz – i powodują wydzielanie się L-karnityny. To właśnie ona sprawia, że zamiast magazyn -ować tłuszcz, zamieniamy go szybciej w energię.

Cytryna ekonomiczny spalacz tłuszczu

Cytryna jest wyśmienitym sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o naturalne wspomaganie procesu odchudzania. Wykazano, że cytryna ogranicza uczucie głodu, przez co zmniejsza ilość kalorii jaką przyjmujemy. Dodatkowo wydzielanie L-karnityny zwiększa skuteczność spalania kalorii, co daje nam dwa działania, mające pomóc nam schudnąć.
Warto również wspomnieć o trzecim działaniu, mianowicie oczyszczaniu organizmu. Sok z cytryny fantastycznie wpływa na oczyszczanie się wątroby a także ułatwia wydalanie tłuszczów.
Jak więc widać tania i powszechna cytryna może na bardzo wielu polach wspomóc naszą walkę o szczuplejszą sylwetkę.

Przepisy na skuteczne przy odchudzaniu napoje z cytryną

Ciepła woda z sokiem z cytryny nie brzmi zachęcająco. Jednak wypicie takiego napoju rano, przed zjedzeniem śniadania to gwarantowane oczyszczenie organizmu i mniej kalorii na śniadanie. Samo wypicie szklanki wody z rana jest bardzo zdrowym rozwiązaniem, dzięki któremu nasz organizm od razu lepiej funkcjonuje. Dodanie do takiej wody soku z cytryny tylko wzmocni efekt, na naszą korzyść.

Domowy spalacz tłuszczu z chilli i skórką z cytryny i octem jabłkowym
Jest to niemal bomba wśród domowych spalaczy tłuszczu. Chilli zawierające kapsaicynę, czyli składnik przyspieszający metabolizm i hamujący nasz apetyt, a dodatkowo wywołuje efekt termogenezy, podczas którego organizm spala więcej kalorii. Skórka cytryny posiadająca polikosanol, czyli składnik pozytywnie wpływający na spalanie tłuszczu i przyspieszający metabolizm. Ocet jabłkowy, znany domowy spalacz tłuszczu, który hamuje nasz apetyt. Proporcje na tą miksturę wyglądają następująco :

  • jedna łyżka octu jabłkowego,
  • ¼ łyżeczki zmielonego chili,
  • skórka z jednej niewoskowanej cytryny i sok – ewentualnie sam sok z cytryny,
  • 240 ml wody.

Przygotowanie wygląda następująco – na początku umytą skórkę z cytryny zalewamy 240 ml gorącej wody i zostawiamy na 10 minut. Po tym czasie dodajemy do wody sok z cytryny zmieszany z octem jabłkowym. Na koniec dodajemy chili i mieszamy.
Najlepsze efekty uzyskamy pijąc taki napój po każdym posiłku.

 

Author: odchudzanienakawie.pl