Metody odchudzania: bezpieczne odchudzanie

Metody odchudzania są różne, ale nie wszystkie dobre dla naszego organizmu. Dlatego wybierz bezpieczne odchudzanie! Nie warto ryzykować zdrowiem, dla osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Błędy najczęściej wynikają z niewiedzy osób próbujących swoich sił w dobraniu diety i planu treningowego.
Podczas odchudzania trzeba pamiętać o tym, że dieta musi być odpowiednia i spersonalizowana! Nie można wykreślać z niej całkowicie grupy składników np. węglowodanów. Czy znasz swoje zapotrzebowanie kaloryczne? Jeśli nie, to bardzo dobrym pomysłem jest obliczenie ile powinniśmy jeść węglowodanów, tłuszczów i białka.
Głodówka również nie poprawi naszego wyglądu. Kiedy dostarczane jest do organizmu mniej wartości odżywczych, niż 500 kcal dziennie, wtedy organizm zaczyna się bronić! I co jest następstwem? Rozregulowanie metabolizmu, gromadzenie zapasów tłuszczu i zatrzymanie chudnięcia.
A co z ćwiczeniami? Najczęściej popełniane błędy to zbyt duża ilość treningów, a zbyt mała ilość odpoczynku. Regeneracja jest bardzo ważna podczas formowania sylwetki. Nie można zapomnieć o tym, aby spać co najmniej 7h na dobę i starać się omijać sytuacje stresowe.

Author: odchudzanienakawie.pl