Z jakim problemem można udać się do dietetyka?

Z powodu tego, co słyszysz w telewizji i czytasz w wiadomościach, prawidłowe odżywianie może wydawać się prawdziwym wyzwaniem. Ale nie musi tak być. Zarejestrowany dietetyk, powinien posiadać odpowiednią wiedzę niezależnie od tego czy miejsce jego pracy to Kraków, Warszawa, Wrocław czy mała miejscowość. Współpracuje on z Tobą w celu opracowania bezpiecznego i realistycznego planu odżywiania, którego będziesz mógł się trzymać dłuższą metę. Aby Cię poprowadzić i zmotywować, zastosuje on kreatywne i gotowe strategie, które pomogą w planowaniu posiłków, zakupach w sklepach spożywczych i uważnym jedzeniu.

10 typowych powodów, dla których warto skonsultować się z dietetykiem

 

Potrzebujesz pomocy w leczeniu cukrzycy, nadciśnienia lub innych chorób przewlekłych

Specjalista może pomóc w zrozumieniu twojego stanu i tego, w jaki sposób wybrane przez ciebie jedzenie może na to wpłynąć. Ponadto zarejestrowany dietetyk współpracuje z tobą, aby stworzyć plan odżywiania, który zawiera składniki odżywcze potrzebne do zarządzania twoim stanem.

Zastanawiasz się nad operacją bypassu żołądka

Ponieważ żołądek może zarządzać tylko niewielkimi usługami po operacji, trudno jest zdobyć składniki odżywcze, których potrzebuje twoje ciało. W ramach zespołu opieki zdrowotnej specjalista od żywienia pomaga wprowadzać zmiany w planie żywieniowym, nie zadowalając się mniejszym smakiem.

Masz problemy z trawieniem

Wybrany przez Ciebie żywieniowiec ściśle współpracując z tobą i lekarzem, pomaga dostosować dietę. Wskazówki mogą pomóc w dokonaniu wyborów, które nie pogarszają twojego stanu. Na przykład ograniczenie smażonych potraw lub napojów kofeinowych i gazowanych.

Jesteś w ciąży, próbujesz zajść w ciążę lub jesteś nową mamą

Spotkaj się z żywieniowcem aby upewnić się, że otrzymujesz składniki odżywcze potrzebne do zdrowej ciąży. A po urodzeniu dziecka może pomóc Ci ustalić takie składniki odżywcze, które są potrzebne Tobie i Twojemu maluchowi.

Nie masz pewności, co możesz jeść z powodu celiakii, alergii pokarmowych, nietolerancji laktozy lub innych dolegliwości

Łatwo jest być przytłoczonym tym, co myślisz, że nie możesz jeść. Może to prowadzić do nudnej diety, która nie zapewnia Twojemu ciału potrzebnego odżywiania. Specjalista może nauczyć Cię strategii identyfikacji żywności, których należy unikać, i pomóc w znalezieniu substytutów, aby utrzymać zrównoważoną i smaczną dietę.

Musisz przybrać lub schudnąć

Dziwne diety mogą wydawać się szybkim biletem na zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, ale rzadko działają bardzo długo. W tym przypadku dietetyk może sugerować źródła kalorii dla zdrowego przyrostu masy ciała. Możesz też zaprojektować spersonalizowany plan odchudzania, w tym zmiany diety i aktywność fizyczną – jednocześnie jedząc wszystkie swoje ulubione potrawy.

 

Author: odchudzanienakawie.pl