Jak zachować dobrą kondycję i zgrabną sylwetkę zimą?

Moda na zdrowy styl życia nie przemija. Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość spożywanego jedzenia i dbamy, by każdego dnia uprawiać sport. Niestety, zimą zdecydowanie łatwiej jest przybrać na wadzę, a krótkie dni, brak słońca i niskie temperatury nie pomagają w zachowaniu dobrej kondycji. Oto pięć sposobów, by utrzymać zgrabną sylwetkę przez całą zimę – dieta i nie tylko!

1. Jedz warzywa

Choć zimą raczej nie mamy ochoty na lekkie sałatki i surówki, warzywa można z łatwością przemycić do naszej diety. Spróbuj warzywno-makaronowych zapiekanek, lecza z kurczakiem lub innym chudym mięsem i aromatycznych warzywnych gulaszów. Warzywa przemycisz również w śniadaniach na ciepło: stanowią doskonały dodatek do wszelkich jajecznych potraw.

2. Unikaj ciężkich potraw

Zimą częściej mamy ochotę na tłuste, smażone potrawy. Warto jednak wybierać prostsze i zdrowsze alternatywy: upiecz kotlety mielone, rybę przygotuj na parze, a frytki z głębokiego oleju zastąp pieczonymi ziemniakami i warzywami korzeniowymi.

3. Jedz dużo zup

Zupy są pyszne, niskokaloryczne i niezwykle zdrowe. Przygotowane na mięsno-warzywnym wywarze zawierają dużo kolagenu, witaminy i minerały. Zimą doskonale rozgrzewają i poprawiają samopoczucie. Staraj się spożywać zupy z dużą ilością warzyw każdego dnia. Unikaj dużych ilości śmietany i tłustych, mięsnych “wkładek”, takich jak boczek czy kiełbasa.

4. Bądź fit

Co to znaczy fit? W dzisiejszych czasach określenie to oznacza styl życia, który polega na utrzymywaniu zdrowej diety i codziennej aktywności fizycznej. Choć niskie temperatury nie zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z basenem, aqua aerobikiem czy zajęciami grupowymi na siłowni.

5. Pamiętaj o suplementacji

Zimą Twój organizm wyjątkowo potrzebuje suplementacji – w szczególności witaminy D, która w ciepłych miesiącach naturalnie syntezowana jest dzięki promieniom słonecznym. W zimnych miesiącach warto również pić wartościowe, rozgrzewające zioła pełne mikroelementów oraz starać się spożywać dużą ilość wody (najlepiej średniozmineralizowanej).

Author: odchudzanienakawie.pl