Skutki uboczne klimatyzacji na które nie zwracamy uwagi

Upalne letnie dni sprawiają, że często lubimy korzystać z udogodnienia jakim są klimatyzatory. Latem klimatyzacja jest wszędzie. Od naszych biur po samochody i markety, prawdopodobnie zawsze jesteśmy w klimatyzacji w pomieszczeniach. Gdy temperatury sięgają nawet ponad 35 stopni w słońcu, prąd przemienny staje się bardziej koniecznością niż luksusem. Ale czy wiesz, że przebywanie w klimatyzacji przez dłuższy czas może mieć pewne skutki uboczne, na które musisz uważać. Bez względu na to, jak wygodnie się czujesz, pozostawanie w klimatyzowanych pomieszczeniach przez cały dzień, przez całą noc może mieć szkodliwy i nieprzyjemny wpływ na twoje ciało.

Poniżej znajdziesz niektóre skutki uboczne klimatyzacji, na które powinieneś zwrócić uwagę:

Suche oczy

Jeśli masz już suche oczy, zbyt długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach może pogorszyć objawy. Suche oczy będą bardziej swędzące i podrażnione. Osoby z zespołem suchego oka nie powinny pozostawać zbyt długo w takim środowiskach.

Sucha skóra

Sucha i swędząca skóra może być normalnym zjawiskiem u osób, które zbyt długo siedzą w pomieszczeniu. Nadmierne narażenie na „klimę” wraz z ekspozycją na słońce może powodować, że skóra staje się sucha i swędząca. Twoja skóra może wrócić do normy po kilku godzinach przebywania na zewnątrz.

Odwodnienie

Wskaźniki odwodnienia są wyższe w pokojach z klimatyzacją w porównaniu do innych pomieszczeń. W przypadku, gdy klimatyzator zasysa zbyt dużo wilgoci z pomieszczenia, odczujesz odwodnienie. Pomyśl o czasie, kiedy prąd zmienny jest ustawiony na niską temperaturę, a ty czujesz się za zimno i odczuwasz potrzebę picia wody.

Problemy z oddychaniem

Długotrwałe przebywanie w tych pomieszczeniach może powodować problemy z oddychaniem w nosie i gardle. Może wystąpić suchość gardła, nieżyt nosa i niedrożność nosa. Nieżyt nosa jest stanem, który powoduje zapalenie błony śluzowej nosa. Jest to spowodowane infekcją wirusową lub reakcją alergiczną.

Bóle głowy

Odwodnienie z powodu klimy może powodować bóle głowy i migreny. Odwodnienie jest czynnikiem wyzwalającym, który jest często pomijany w przypadku migreny. Kiedy wchodzisz i wychodzisz z pomieszczeń klimatyzowanych lub nagle wychodzisz w upale na zewnątrz po zbyt długim przebywaniu w klimatyzacji, istnieje ryzyko, że możesz dostać bólu głowy. Ponadto przeziębienie w porze letniej często spowodowane jest właśnie częstym zmienianiem środowiska z klimatyzowanego na gorące, wchodząc i wychodząc z pomieszczenia.

 

Author: odchudzanienakawie.pl