5 elementów, które mogą Ci pomóc w trakcie odchudzania

Zdrowe i efektywne odchudzanie to niełatwa sprawa. Tak naprawdę wielu z nas nieświadomie popełnia błędy, które zaburzają ten proces, przez co nie możemy osiągnąć wymarzonych efektów. A więc co powinniśmy robić, aby skutecznie stracić wagę? Oto 5 najważniejszych zasad!

Zasada 1 – planowanie posiłków

Efektywne odchudzanie polega przede wszystkim na odpowiednim jadłospisie. Nasza dieta powinna uwzględniać 5 posiłków, które są odpowiednio rozplanowane w ciągu dnia. W ten sposób unikniemy uczucia głodu, chęci podjadania czy spadku energetycznego. Ustalmy zatem swój harmonogram posiłków lub poradźmy się dietetyka. Wówczas zwiększają się nasze szanse na efektywną redukcję masy ciała.

Zasada 2 – odpowiednia podaż kalorii

Niezwykle ważna jest odpowiednia kaloryczność naszej diety. Jeśli jest zbyt wysoka i nie dochodzi do deficytu kalorycznego, to nie jesteśmy w stanie zredukować masy ciała. Dzienny deficyt kaloryczny powinien mieścić się w granicach 500-600 kcal. Zbyt duże obcięcie kalorii może doprowadzić do osłabienia, zmęczenia oraz spowolnienia metabolizmu.

Zasada 3 – picie wody

Dużo się mówi o tym, jak ważna jest odpowiednia podaż wody. Obejmuje to również okres odchudzania. Co prawda woda sama w sobie nie redukuje tkanki tłuszczowej, ale przyspiesza metabolizm oraz tworzy środowisko, w którym tłuszcz jest szybciej metabolizowany. Zatem wypijmy z rana szklankę wody oraz nie zapominajmy o przyjmowaniu przynajmniej 2 l tego płynu na dzień!

Zasada 4 – wysiłek fizyczny

W czasie odchudzania nie można zapomnieć o wysiłku fizycznym! To właśnie dzięki niemu zwiększa się ilość spalonych kalorii, spala tkanka tłuszczowa oraz rozbudowują się mięśnie! Najlepiej dopasować go do swoich możliwości oraz zainteresowań. Idealnie sprawdzi się tutaj trening na siłowni, pływanie, jazda na rowerze, a nawet joga! A po aktywnym dniu warto położyć się spać do wygodnego łóżka, które jest wyposażone w wygodny materac, np. Hilding Dance.

Zasada 5 – zdrowy sen

Nie od dziś wiadomo, że sen w znaczny sposób wpływa na funkcjonowanie organizmu – w tym na proces odchudzania. Jak się okazuje, efektywny wypoczynek wspiera redukcję masy ciała, gdyż usprawnia metabolizm. W tym celu warto postawić na komfortowe łóżko, które będzie wyposażone w najwyższej jakości materace z SennaMaterace. Produkty te powinny być dopasowane od naszych osobistych potrzeb i preferencji, dzięki czemu będą w stanie zagwarantować nam najlepsze warunki do zdrowego wypoczynku.

Dodatkowo możemy stosować liczne wspomagacze pochodzenia naturalnego. Może to być kurkuma, pieprz cayenne czy imbir. Dodatkowo wiele owoców i warzyw posiada związki, które skutecznie wspomagają odchudzanie! Warto zatem postawić na różnorodność.

Artykuł sponsorowany.

Author: odchudzanienakawie.pl