Choć nie wiele kosztuje, może uratować życie. Miej ją zawsze w sowim aucie.

Samochód, jest z pewnością wygodnym środkiem komunikacji.
W większości aut poruszających się po drogach, nie brakuje niezbędnego wyposażenia, którym jest na przykład gaśnica.
To jak wielką ona odgrywa rolę podczas wypadku, wie każdy kierowca, nawet ten, który stosunków nie dawno zdał egzamin na prawo jazdy.
Prócz gaśnicy, z pewnością przyda się trójkąt, czyli niezbędny przedmiot, który zawiadomi innych kierowców o awarii pojazdu lub wypadku.

Co jeszcze powinien mieć kierowca w swoim samochodzie?

Auta, mimo że nie ma już takiego obowiązku, powinny posiadać apteczkę samochodową.
Z racji zmiany przepisów, zniesiono obowiązek posiadania apteczki, dlatego w wielu autach poruszających się po drogach, nie ma już apteczek.
Zadania na temat owego przepisu są podzielone, jedni uważają, ze zmianą jest dobra, inni zaś krytycznie oceniają zniesienie tego obowiązku.

Dlaczego auta, powinny być wyposażone w apteczkę samochodową

Przede wszystkim dla bezpieczeństwa kierowcy.
W przypadku skaleczenia, a nawet wypadku, podstawowo wyposażona apteczka, może uratować życie nie tylko nam, ale innym uczestnikom wypadku.
W przypadku nagłych sytuacji, liczy się każda minuta, dlatego powinno się mieć przy sobie tak potrzebną rzeczy, jak apteczka.

Jak powinna być wyposażona apteczka samochodowa?

W apteczce powinny znajdować się tylko środki mogące pomóc zatrzymać krwawienie lub pomóc opatrzeć ranę.
W tym przypadku jest to kompres, gaża lub chusta trójkątna.
Zdarza się też tak, że apteczka wyposażona jest w plastry, które nie są zabronione, a mogą ułatwić prowadzenie pojazdu.
W apteczce powinien znajdować się również koc termiczny, który pozwoli utrzymać temperaturę ciała poszkodowanych w wypadku osób. Ochroni ich to bowiem przed hipotermią.
Apteczka nie zajmuje dużo miejsca, można przewidywać ją pod fotelem, w schowku a nawet w bagażniku. Jej cena, nie jest wysoka, a w sklepach nie brakuje tego potrzebnego wyposażenia.
Aby uchronić siebie lub innych uczestników ruchu drogowego z przed utratą zdrowia lub życia, warto ją zakupić i przewozić w sowim aucie.
Poprawi to nie tylko bezpieczeństwo a komfort psychiczny kierowcy.
Przypominamy jednak, aby apteczka była wyposażona właściwie, a w jej wnętrzu nie znajdowały się żadne leki, gdyż nie jest to dozwolone w polskim prawie.
W przypadku wypadku z podawanie jakichkolwiek leków bez konsultacji z lekarzem, może zaszkodzić osobie poszkodowanej. Dlatego by mieć pewność, że wszystko jest w porządku, nie umieszczamy nic innego po za opatrunkami w apteczce.

Author: odchudzanienakawie.pl