Jak zachęcić dziecko do aktywności fizycznej?

Nie da się ukryć, że każdy rodzic chce, aby jego dziecko rozwijało się harmonijnie. Każdy z nas powinien więc starać się zachęcać swoje dzieci do zdrowej, dobrze zbilansowanej diety oraz do uprawiania umiarkowanej aktywności fizycznej. Regularna i systematyczna aktywność fizyczna w połączeniu ze zbilansowanymi posiłkami jest w stanie zapewnić naszym dzieciom zdrowie na długie lata. Jak jednak zachęcić dziecko do uprawiania sportu?

Jak pokazać dziecku, że sport jest fajny?

Jeżeli chcemy, aby nasze dziecko było zdrowe, musimy pokazać mu, że sport jest ciekawym zajęciem. Przede wszystkim nie zmuszajmy naszego dziecka to uprawiania aktywności fizycznej, której nienawidzi. Dobrym pomysłem będzie zaprezentowanie dziecku kilku rodzajów aktywności fizycznej i poproszenie go, aby powiedziało nam, która aktywność najbardziej przypadła mu do gustu. Dobrym pomysłem, który może się spodobać dzieciom może być jazda na rowerze. Każdy z nas może jechać rowerem. Wycieczka rowerowa to idealny pomysł na spędzenie wspólnego rodzinnego popołudnia. Z całą pewnością dziecko będzie szczęśliwe mogąc spędzić czas z rodzicami w aktywny sposób. Warto wytłumaczyć również dziecku, że sport pomoże uzyskać mu piękną i zadbaną sylwetkę. Dziewczynkom możemy pokazywać zdjęcia modelek i mówić, że dzięki uprawianiu sportu będą miały piękne smukłe ciało. Chłopcy zazwyczaj bardziej lgną do sportu, ale i ich czasami trzeba przekonać. Warto przekonać chłopca, że dzięki wysportowanej sylwetce będzie mógł w przyszłości zostać żołnierzem albo policjantem.

Czy zorganizowane zajęcia sportowe to dobry pomysł?

Nie da się ukryć, że bardzo często dla dzieci organizowane są różnego rodzaju zajęcia podczas których mogą one uprawiać różnego rodzaju aktywności fizyczne. Wielu rodziców zastanawia się czy zapisanie dziecka na takie zajęcia jest faktycznie dobrym pomysłem. Odpowiedz na to pytanie z całą pewnością nie może być jednoznaczna. Warto jednak mieć na uwadze, że podczas trwania takich zajęć dziecko będzie miało kontakt ze swoimi rówieśnikami. Nauczy się więc jak funkcjonować w grupie. Jest to niezwykle przydatna umiejętność. Zaletą zorganizowanych zajęć sportowych jest również to, że są one świetną okazją do nawiązywania przyjaźni, nierzadko długoletnich. Ponadto, wysyłając dziecko na zajęcia zorganizowane mamy pewność, że będą one pod dobrą opieką. Instruktorzy zajęć sportowych są fachowcami w swojej dziedzinie i są również przeszkoleni pedagogicznie. Dlatego też nie musimy martwić się o to, że naszemu dziecku stanie się jakaś krzywda.

 

Author: odchudzanienakawie.pl