Pierwszy trening na siłowni ? Sprawdź, o czym warto pamiętać!

Aktywność fizyczna jest wskazana bez względu na wiek. Jednak początki bywają trudne i to bez względu na podjętą aktywność. W niniejszym tekście podpowiemy, w jaki sposób zapoczątkować swoją przygodę z fitnessem. To bowiem ta aktywność jest szalenie popularna, lecz jednocześnie prowadzi do wielu niejasności. Dlatego też niniejszy tekst ma na celu nieco rozwiać niejasności i zarazem dostarczyć trochę wiedzy. Stąd też nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić do zapoznania się z niniejszym tekstem.

Jakie przedmioty zabrać należy na siłownię?

Kluczową kwestią są tutaj buty, które powinny amortyzować naszą stopę. W zasadzie wygląd nie ma tu znaczenia i jest kwestia drugorzędna. Powinniśmy za to postawić na wygodę. Analogicznie rzecz ma się z ubiorem, który ma być luźny i wykonany z “oddychającego” materiału. Kolejnym ważnym elementem, o jakim nie możemy zapomnieć, jest ręcznik. Przydaje się on nie tylko do wycierania czoła, lecz przede wszystkim do przykrywania maszyn, z jakich korzystamy. Chociaż w klubach fitness gra muzyka to jednak każdy z nas jest motywowany przez inne dźwięki. Tym samym wskazany będzie własny przenośny odtwarzacz. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza podczas korzystania z bieżni i rower ka stacjonarnego.

Pierwszy trening na siłowni – podstawowe reguły

Odwiedzając po raz pierwszy siłownię, powinien zająć się nami instruktor, który to powinien szczegółowo objaśnić zasady korzystania z siłowni, a także zasadę działania poszczególnych maszyn. Na początku powinniśmy przeprowadzić solidną rozgrzewkę, która z reguły odbywa się na bieżni, rowerku czy też poprzez ćwiczenia na orbitreku.

Co potem?

Mając już doprowadzone mięśnie do odpowiedniej temperatury, jesteśmy gotowi do właściwego treningu. Tutaj ma miejsce praca nad wybranymi grupami mięśniowymi. To jaki charakter ma dany trening, jest zależne od potrzeb, lecz początkujący powinni praktykować trening ogólnorozwojowy.

Na koniec…

Ostatnim elementem naszego pobytu na siłowni są ćwiczenia cardio. Jest to nic innego jak trening wytrzymałościowy. On również jest wykonywany na tym samy sprzęcie co rozgrzewka. Długość tego typu ćwiczeń jest zależna nie tylko od poziomu wytrenowania, ale też założeń treningowych. Po sesji treningowej należy mieć na uwadze to, aby zagwarantować swoim mięśniom minimum 48 – godzinny odpoczynek od ćwiczeń. W ten sposób nie przetrenujemy się i nie narazimy na kontuzje. Zamiast tego tkanka mięśniowa będzie miała czas na regenerację i wzrost.

 

Author: odchudzanienakawie.pl