Nie ma co ukrywać że w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne staje się zdrowe żywienie, odchudzanie, ogólnie rzecz biorąc zdrowy tryb życia. Sprawia to że pojawia się duże zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. W ten sposób pojawiają się wakaty dla trenerów personalnych czy dietetyków. Jak zostać specjalistą od żywienia i czy jest to trudna droga? Z pewnością wymaga pracy i nauki ponieważ jest to zawód związany z pewną „opieką” nad zdrowiem i życiem człowieka. W dużych miastach jak Warszawa Wrocław Kraków jest dużo możliwości aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje: istnieją kursy i szkolenia jednak najlepiej ukończyć odpowiednie studia. Im wyższy stopień tym lepiej.
Zdobądź tytuł licencjata
Aby kontynuować karierę jako zarejestrowany dietetyk, pierwszym krokiem jest ukończenie studiów licencjackich w zakresie żywienia klinicznego, dietetyki, żywienia zdrowia publicznego lub żywności i żywienia. Podczas studiów studenci biorą udział w kursach dotyczących żywienia opartego na dowodach, stosowanych zasad żywności, systemów obsługi żywności, terapii żywieniowej i żywienia społeczności. Oczywiście po studiach licencjackich można śmiało kontynuować studia i zdobyć tytuł magistra!
Ukończ staż
Zarejestrowani dietetycy są zobowiązani do zdobycia praktycznego doświadczenia klinicznego poprzez ukończenie programu stażowego. Podczas tych staży studenci powinni ukończyć odpowiednią ilość godzin pod nadzorem licencjonowanego specjalisty. Studenci na poziomie licencjackim i magisterskim muszą ukończyć staż przed uzyskaniem kwalifikacji zawodowych.
Ukończenie kursów
Aby zostać dietetykiem można również ukończyć odpowiedni kurs zakończony certyfikowanym egzaminem który obejmuje wszystkie niezbędne treści które należy znać podczas pracy. Oprócz podstawowego istnieją również kursy doszkalające aby podnosić kwalifikacje i uaktualniać swoją wiedzę w tym zakresie.
Gdzie może pracować dietetyk?
-Specjalista w Poradni Dietetycznej
-Samodzielny Dietetyk (własna działalność gospodarcza)
-Trener Żywieniowy (Coaching)
-Specjalista w ośrodkach sportowych i centrach fitness z zakresu diety i żywienia
-Specjalista w publicznej bądź niepublicznej placówce zdrowotnej
-Szkoleniowiec z zakresu zdrowego żywienia (zarówno dla osób indywidualnych jak i organizacji)
-Specjalista w firmie cateringowej
-Układanie diet w placówkach żywienia zbiorowego (również szpitale)
Powyższa lista to nie wszystkie możliwości, ponieważ umiejętności i wiedza dietetyka często są poszukiwane również w różnych innych dziedzinach i specjaliści mogą sprawdzać się tak naprawdę w wielu pokrewnych branżach.
Najnowsze komentarze