5 prostych ćwiczeń fizykoterapeutycznych, aby pozbyć się bólu dolnej części pleców

Jak sama nazwa wskazuje, fizykoterapia pomaga poprawić ogólny stan zdrowia naszego ciała. Możesz wykonać różne techniki fizykoterapii, aby złagodzić ból swojego ciała.

W tym artykule zamierzam omówić kilka prostych i skutecznych ćwiczeń fizykoterapii na ból dolnej części pleców. Ćwiczenia te pomogą pozbyć się bólu dolnej części pleców.

Wstań z krzesła

Jednym z najprostszych ćwiczeń na ból dolnej części pleców jest wstawanie z krzesła. Jak tylko usiądziesz, spróbuj wstać z krzesła. Wstanie z krzesła da wielką ulgę Twojemu ciału i pomoże zmniejszyć nacisk na dolną część pleców.

Siadanie z krzesła

Jeśli czujesz dyskomfort podczas stania, spróbuj usiąść. Siadanie z krzesła również pomoże Ci zmniejszyć nacisk na plecy.

Rozciąganie nogi

Innym prostym i skutecznym ćwiczeniem fizykoterapeutycznym pozwalającym pozbyć się bólu w dolnej części pleców jest rozciąganie nogi. Spróbuj rozciągnąć nogę i sprawić, by była dłuższa niż druga noga. To ćwiczenie pomoże zmniejszyć nacisk na dolną część pleców.

Podnoszenie przedmiotów

Aby podnosić przedmioty, nie musisz używać rąk, po prostu spróbuj podnieść przedmiot używając zębów. Jeśli masz wykałaczkę, możesz również użyć jej do podniesienia przedmiotu. To ćwiczenie pomoże zmniejszyć nacisk na dolną część pleców.

Kołysanie

Jeśli czujesz dyskomfort podczas siedzenia, spróbuj kołysać się z boku na bok. To ćwiczenie również pomoże Ci złagodzić ból dolnej części pleców.

Wnioski:

Praktykując te ćwiczenia fizykoterapii, pozbędziesz się bólu dolnej części pleców. Tak więc, lepiej jest stosować te ćwiczenia, ponieważ są one bardzo proste i łatwe do wykonania.

 

Author: odchudzanienakawie.pl